menukalendarium
Poniedziałek, 2014-04-21
Imieniny:
Jarosława, Konrada
statystyki
Odwiedziło nas: 69414 osób
Do końca roku: 254 dni
Do wakacji: 67 dni
poleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Logo BIP

Podręczniki i programy

Jesteś tu: » Strona główna » Podręczniki i programy

 

Zestaw podręczników dla Szkoły Podstawowej Specjalnej

 

 

 

klasa II/IIIB

 

 

 

Gra w kolory klasa I-pakiet dla ucznia, wydawnictwo Juka

 

W miarę możliwości dowolny ruchomy alfabet oraz zestaw cyfr

 

 

 

klasa IV-VI B

 

 

 

Gra w kolory klasa I-pakiet dla ucznia, wydawnictwo Juka

 

W miarę możliwości dowolny ruchomy alfabet oraz zestaw cyfr

 

 

 

klasa IV

 

 

 

1.Religia; Jestem chrześcijaninem- redaktor ks. Waldemar Janiga podręcznik do nauczania

 

   religii rzymskokatolickiej.

 

2.Jezyk polski; Między nam i( podręcznik, zeszyt ćwiczeń cz. I i II) A.Łuczak, A.Murdzek,  

 

  Gdańskie  Wydawnictwo Oświatowe.

 

3.Matematyka; Matematyka wokół nas ( podręcznik, zeszyt ćwiczeń cz. I i II)- nowe wydanie  

 

   WSiP.

 

4.Historia; Wczoraj i dziś, Grzegorz Wojciechowski, Nowa Era.

 

5.Przyroda; Tajemnice przyrody, Maria Marko- Worłowska, Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz,  

 

   Nowa Era.

 

6.Zajęcia komputerowe; Informatyka 4-6 Elwira Kukiełka, Beata Łazecka WSiP 2008

 

 

 

klasa V

 

 

 

1. Religia; Wierzę w Boga( podręcznik i karty pracy pod redakcją ks. W. Janiga

 

2. Język polski; Między nami (podręcznik, zeszyt ćwiczeń cz.I i II) A.Łuczak, A. Murdzek,

 

    Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

 

3. Matematyka; Matematyka wokół nas (podręcznik, zeszyt ćwiczeń cz.I i II) nr 275/1/2010-

 

    - nowe wydanie  WSiP

 

4.  Historia; Wczoraj i dziś Grzegorz Wojciechowski, NOWA ERA

 

5. Przyroda; Tajemnice przyrody Maria Marko-Worłowska, Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz

 

    nr 399/1/2011,NOWA ERA

 

6. Zajęcia komputerowe; Informatyka 4-6 Elwira Kukiełka, Beata Łazecka WSiP 2008

 

 

 

 

 

 

 

klasa VI

 

1.Religia; Uświęceni w Duchu Świętym- podręcznik do religii dla klasy VI pod redakcją  

 

     dr.Ryszarda Lisa

 

2. Język polski; Między nami (podręcznik, zeszyt ćwiczeń cz.I i II) A.Łuczak, A. Murdzek,

 

    Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

 

3. Matematyka; Matematyka wokół nas (podręcznik, zeszyt ćwiczeń cz.I i II) nr 275/1/2010-

 

    - nowe wydanie  WSiP

 

4.  Historia; Moja historia,część I-M.Błaut,część II-M. Szymański

 

5. Przyroda; Tajemnice przyrody Maria Marko-Worłowska, Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz

 

    nr 399/1/2011,NOWA ERA

 

6. Zajęcia komputerowe; Informatyka 4-6 Elwira Kukiełka, Beata Łazecka WSiP 2008

 

 

 

Zestaw podręczników dla Gimnazjum Nr 2

 

 

 

klasa I

 

 

 

1.Jezyk polski ;  Między  nami (podręcznik) A.Łuczak, E.Prylińska, R.Maszka

 

                           Jesteś między nami (zeszyt ćwiczeń) - cz.1 i 2, G. Nieckuła, A.Szypska

 

2. Religia; Spotykam Twoje słowo-podrecznik, karty pracy kl.I gimnazjum pod redakcją ks.  

 

                         Pawła Mąkosy

 

3.Historia; Podręcznik dla gimnazjum klasa I, Wydawnictwo szkolne PWN, Lech  

 

                 Trzcionkowski, Leszek Wojciechowski

 

4.Wiedza o społeczeństwie; Wiedza o społeczeństwie podręcznik dla gimnazjum część 1,

 

                                          Irena Kuczałek, Maria Urban; Wydawnictwo Edukacyjne Zofii                      

 

                                           Dobkowskiej, W-wa 2009

 

5.Informatyka; Informatyka, podstawowe tematy - Grażyna Koba, Wydawnictwo Szkolne

 

                          PWN W-wa 2009

 

6.Matematyka; Matematyka 1- praca zbiorowa pod redakcją M. Dobrowolskiej z serii

 

                          Matematyka z plusem, zbiór zadań - J.Lech, M.Braun

 

7. Chemia; Chemia 1 -Maria Barbara Szczepaniak, Bożena Kupczyk, Wiesław Nowak

 

                   OPERON 2009

 

8. Geografia;  Planeta Nowa - podręcznik do geografii dla gimnazjum, Roman Malarz

 

                       NOWA ERA

 

9. Biologia; Świat biologii- podręcznik dla gimnazjum; Małgorzata Kłyś, Joanna Stawarz,

 

                    NOWA ERA

 

10. Fizyka; Fizyka klasa I Gimnazjum, R. Grzybowski, NOWA ERA

 

11. Muzyka;  Muzyka, Małgorzata Rykowska, Zbigniew Szałko

 

12. Plastyka; Plastyka , Katarzyna Czernicka

 

 

 

klasa II

 

 

 

1.Jezyk polski ;  Między  nami (podręcznik) A.Łuczak, E.Prylińska,

 

                           Jesteś między nami (zeszyt ćwiczeń) - cz.1 i 2, G. Nieckuła, A.Szypska

 

2. Religia; ; Spotykam Twoje słowo-podrecznik, karty pracy kl.I gimnazjum pod redakcją ks.  

 

                         Pawła Mąkosy

 

 3.Historia; Czasy nowożytne, podręcznik dla gimnazjum klasa II, J. Czachaj J.Drob PWN

 

4.Wiedza o społeczeństwie; Wiedza o społeczeństwie podręcznik dla gimnazjum część I1,

 

 Irena Kuczałek, Maria Urban; Wydawnictwo Edukacyjne

 

5.Informatyka; Informatyka, podstawowe tematy - Grażyna Koba, Wydawnictwo Szkolne

 

                          PWN W-wa 2009

 

6.Matematyka; Matematyka 2- praca zbiorowa pod redakcją M. Dobrowolskiej z serii

 

                          Matematyka z plusem, zbiór zadań - J.Lech, M.Braun

 

7. Chemia; Chemia 2 -Maria Barbara Szczepaniak, Bożena Kupczyk, Wiesław Nowak

 

                   OPERON 2009

 

8. Geografia;  Planeta Nowa - podręcznik do geografii dla gimnazjum, Roman Malarz

 

                       NOWA ERA

 

9. Biologia; Świat biologii- podręcznik dla gimnazjum; Małgorzata Kłyś, Joanna Stawarz,

 

                    NOWA ERA

 

10. Fizyka; Fizyka klasa II Gimnazjum, R. Grzybowski, NOWA ERA

 

11. Muzyka;  Muzyka, Małgorzata Rykowska, Zbigniew Szałko

 

12. Plastyka; Plastyka , Katarzyna Czernicka

 

 

 

 

 

klasa III

 

 

 

1.Jezyk polski ;  Między  nami (podręcznik) A.Łuczak, E.Prylińska,

 

                           Jesteś między nami (zeszyt ćwiczeń) - cz.1 i 2, G. Nieckuła, A.Szypska

 

2. Religia; ; Jezus Chrystus mocą Ducha Swiętego uczy i posyła. Podręcznik do religii dla III 

 

                   klasy gimnazjum pod redakcją KS.dr Ryszarda Lisa                        

 

 3.Historia; Historia wiek XIX i wielka wojna podręcznik dla gimnazjum klasa III,

 

                   Jacek Czachaj Janusz Drob PWN

 

4.Informatyka; Informatyka, podstawowe tematy - Grażyna Koba, Wydawnictwo Szkolne

 

                          PWN W-wa 2009

 

5.Matematyka; Matematyka 3- praca zbiorowa pod redakcją M. Dobrowolskiej z serii Matematyka z plusem, zbiór  

                                        zadań - J.Lech, M.Braun

 

6. Chemia; Chemia 2 -Maria Barbara Szczepaniak, Bożena Kupczyk, Wiesław Nowak, OPERON 2009

 

7. Geografia;  Planeta Nowa - podręcznik do geografii dla gimnazjum, Roman Malarz,NOWA ERA

 

8. Biologia; Świat biologii- podręcznik dla gimnazjum; Małgorzata Kłyś, Joanna Stawarz,NOWA ERA

 

9. Fizyka; Fizyka klasa II Gimnazjum, R. Grzybowski, NOWA ERA

 

10. Muzyka;  Muzyka, Małgorzata Rykowska, Zbigniew Szałko

 

11. Plastyka; Plastyka , Katarzyna Czernicka

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw podręczników dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej

 

 

 

  1. Religia; Świadczę o Jezusie w Kościele  podręcznik nr. AZ-41-01/10-LU-1/12 do nauki religii rzymsko- katolickiej red. ks. Robert Strus  ks. Wiesław Galout
  2. Język polski; Odkrywamy na nowo- podręcznik do zasadniczych szkół zawodowych J.Kusiak OPERON
  3. Geografia; Oblicza geografii- podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych, zakres podstawowy NOWA ERA
  4. Biologia; Odkrywamy na nowo, biologia dla szkół ponadgimnazjalnych, zakres podstawowy OPERON
  5. Technologia informacyjna dla szkół ponadgimnazjalnych-G.Koba,wydawnictwo MiGra
  6. Matematyka; Matematyka dla zasadniczych szkół zawodowych, L.Wojciechowska,M. Bryński, K. Szymański
  7. Chemia Ciekawi świata – chemia dla szkół ponadgimnazjalnych, zakres podstawowy, OPERON
  8. Historia; Poznać przeszłość. Wiek XX, zakres podstawowy - podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych  , S.Roszek, J.KłaczkowNOWA ERA
  9. Wiedza o społeczeństwie; W centrum uwagi- podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych, zakres podstawowy, A. Janicki, NOWA ERA           
  10. Fizyka i astronomia -   Podręcznik dla ZSZ; S. Berezowski Operon 377/03
  11. Podstawy przedsiębiorczości; Podstawy przedsiębiorczości, podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Jarosław Korba, Zbigniew Smutek OPERON 2012
  12. Edukacja dla bezpieczeństwa; Edukacja dla bezpieczeństwa- podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Barbara Boniek, Andrzej Kruczyński, Łukasz Wrycz-Rekowski OPERON 2012

  13.   1.kierunek mechanik pojazdów samochodowych

 

             - Rysunek zawodowy - E.i S.Waszkiewiczowie

 

            - Mechanik pojazdów samochodowych - T. Rychter

 

             - Naprawa i obsługa pojazdów samochodowych - S. Orzełowski

 

             - Podręcznik kierowcy kat.B - H. Próchniewicz

 

             - Technologia ogólna - Aleksander Górecki


             2.kierunek kucharz małej gastronomii

 

             - Zasady żywienia człowieka  - Ewa Superczyńska, M. Żylińska - Kaczmarek, REA

 

             - Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem - cz.I, II, Małgorzata

 

              Konarzewska, Barbara Zielonka, Maria Konarzewska Sokołowska, REA

 

            - Wyposażenie techniczne  zakładów gastronomicznych- Małgorzata Konarzewska,

 

              Barbara Zielonka, Ewa Hanna Lada, REA

 

            - Organizacja, bezpieczeństwo i higiena pracy - Wojciech Żabicki


 

      3. kierunek cukiernik

 

           - „Ciastkarstwo”- Bernard Deschamps, Jean Claude Deschaintre; podręcznik do nauki zawodu cukiernik

 

           - Ciastkarstwo - Czesław Dojutrek, Andrzej Pietrzyk;  WSiP

 

          - Technika w produkcji cukierniczej - Katarzyna Kocierz;  REA

 

           - Technologie produkcji cukierniczej cz.I i II - Magdalena Kaźmierczak; REA

 

 

 

 

 

Zestaw podręczników dla Szkoły Przysposabiającej do Pracy

 

 

 

   Ćwiczę koncentrację-Aleksander Jaglarz

 

   Zagadki o przyrodzie- Arkadiusz Maćkowiak

 

   Święta i obyczaje

 

   Domino z mnożeniem i dzieleniem

 

   Małymi kroczkami. Ćwiczenia grafomotoryczne-Monika Kraszewska

 

 

 

 



SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA OBOWIĄZUJĄCY

W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM

W KARCZMISKACH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

 

 

I ETAP EDUKACYJNY

klasa I (uczniowie z autyzmem)

l.p.

numer

w zestawie

nazwa programu

- przedmiot

autor i numer programu

1.

1/SPS/1/12/A

W drodze do wieczernika-program nauczania

religii w klasach I-III szkoły podstawowej

AZ-1-01/10

2.

2/SPS/2/12/A

Razem w szkole dla klas I (edukacja polonistyczna, społeczna, przyrodnicza, matematyczna, muzyczna, plastyczna, zajęcia techniczne, zajęcia komputerowe, edukacja muzyczna, plastyczna wychowanie fizyczne)

J. Brzózka

K.Harnak

K.Izbińska

A.Jasiocha

W.Went

3.

3/SPS/3/12/A

Program nauczania języka rosyjskiego w klasach I-III

szkoły podstawowej- program własny

Grażyna Czuba

 

klasa I (uczniowie z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym)

numer

w zestawie

nazwa programu

- przedmiot

autor i numer programu

1/SPS/1/12/B

W drodze do wieczernika-program nauczania

religii w klasach I-III szkoły podstawowej

AZ-1-01/10

2/SPS/2/12/B

Program nauczania dla uczniów z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym i znacznym w klasach I-III szkoły

podstawowej - program własny

 

Anna Dyszczak

 

II ETAP EDUKACYJNY

klasa IV( uczniowie z upośledzeniem w stopniu lekkim)

l.p.

numer

w zestawie

nazwa programu

- przedmiot

autor i numer programu

1.

1/SPS/12

Poznaję Boga i w Niego wierzę

AZ-2-01/10- religia

AZ-2-01/10

2.

2/SPS/12

''Między nami''- program nauczania języka

polskiego w szkole podstawowej

A.Łuczak, A. Murdzek

3.

3/SPS/12

Program nauczania języka rosyjskiego

w klasach IV-VI szkoły podstawowej-

- program własny

Grażyna Czuba

4.

4/SPS/12

''Wczoraj i dziś ''- program nauczania ogólnego-

- historia i społeczeństwo w kl.IV-VI

Grzegorz Wojciechowski

5.

5/SPS/12

''Ciekawi świata'' - program nauczania w klasach IV-VI szkoły podstawowej- zajęcia komputerowe

Jarosław Dulian

6.

6/SPS/12

Program nauczania matematyki w klasach

IV-VI szkoły podstawowej

Helena Lewicka,

Marianna Kowalczyk

7.

7/SPS/12

''Tajemnice przyrody''- program nauczania

przyrody w klasach IV-VI szkoły podstawowej

Jolanta Golanko

8.

8/SPS/12

Program nauczania muzyki w klasach

IV-VI szkoły podstawowej

M. Rykowska

Z.Szałko

9.

9/SPS/12

''Ciekawi świata''- program nauczania plastyki

w klasach IV- VI szkoły podstawowej

 

A.Przybyszewska - Pietrasiak

10.

10/SPS/12

Program nauczania  zajęć technicznych w szkole

podstawowej

 

Urszula Białka

Jerzy Chrabąszcz

MEN 384/2/2012

11.

11/SPS/12

''Ruch-zdrowie dla każdego''- program nauczania wychowania fizycznego dla II etapu

edukacyjnego

Stanisław Żołyński

 

 

Klasa V-VI (uczniowie z upośledzeniem w stopniu lekkim)

l.p.

numer w

zestawie   

nazwa programu

-przedmiot

autor

numer programu

1.

1/SPS/10

Program nauczania religii rzymsko- katolickiej w klasach V-VI szkoły

podstawowej

   praca zbiorowa

AX-2i-03/5

2.

2/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - język polski

 

A.Kosińska

A. Polak 

DKW-4014

-20/00

3.

3/SPS/10

Program nauczania języka rosyjskiego

w szkole podstawowej specjalnej dla

uczniów z upośledzeniem umysłowym

w stopniu lekkim

 

Grażyna

Czuba

 

4.

4/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - historia i społeczeństwo

 

Maria

Pietracha

DKW-4014

-137/00

5.

5/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - informatyka

 

Jerzy

Pietrzak

DKW-4014

21/00

6.

6/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - matematyka

 

Helena

Siwek

DKW-4014

302/99

7.

7/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - przyroda

 

Mirosława

Wiechowska

DKW-4014

54/00

8.

8/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - plastyka

 

Jolanta

Huras

DKW-4014

138/00

9.

9/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - muzyka

Grzegorz

Papalski

DKW-4014

138/00

10.

10/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - wychowanie fizyczne

 

Danuta

Wiejcka

DKW-4014

301/99

11.

11/SPS/10

''Wędrując ku dorosłości'' - program nauczania wychowania do życia w rodzinie

 

Teresa Król

 

DKW-4014

-253A/99

12.

12/SPS/10

Program nauczania szkoły podstawowej

specjalnej dla uczniów z upośledzeniem

w stopniu lekkim - technika

 

Wanda

Jankowska-

-Kogut

DKW-4014

-30/00

 

 

 

 

 

 

 

 

klasa IV-VI (uczniowie z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym)

l.p.

numer w

zestawie

nazwa programu

-przedmiot

autor

  numer

programu

1.

1A/SPS/10

Program nauczania religii rzymsko-katolickiej dla uczniów z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym i znacznym. W ramionach Ojca "Bóg prowadzi mnie"

A.Kielar

Janusz

Tomczak

AX-2i-03/5

2.

2A/SPS/10

Program wychowania i nauczania dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym  -  funkcjonowanie w środowisku, plastyka, muzyka z rytmiką, technika, wychowanie fizyczne

Lidia Klaro-Celej

DOW-4014-S-2/97

 

 

 

 

 

 

 

GIMNAZJUM NR2

klasa I-II (uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim)

 

l.p.

numer w

zestawie

nazwa programu

- przedmiot

autor

  numer

programu

1.

1/GA/11

Program ogólnopolski "Wierzyć

Chrystusowi" - religia

   praca

zbiorowa

AZ-3-01/1

20 IX 2001

2.

2/GA/11

Program "Jesteś między nami"

dla III etapu edukacyjnego - język polski

   praca

zbiorowa

DKOS-5002-

-9/07

3.

3/GA/11

Program nauczania języka rosyjskiego

Grażyna

Czuba

 

4.

4/GA/11

Program nauczania w gimnazjum -

-historia

Adam

Kowal

 

5.

5/GA/11

Program nauczania wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum

 

Irena

Kuczałek,

Maria Urban

DKW -

4014 -

-240/99

6.

6/GA/11

Program nauczania informatyki dostosowany do nowej podstawy programowej

Mariusz

Bobiński

GmK -

-406-14/09

7.

7/GA/11

Program nauczania w gimnazjum - matematyka

   praca

zbiorowa

DKW - 4014 -

-139/99

8.

8/GA/11

Program nauczania w gimnazjum - chemia

Bożena

Kupczyk,

Wiesław

Nowak

 

9.

9/GA/11

Program nauczania "Planeta Nowa"

dla gimnazjum - geografia

Ewa Tuz,

Dawid

Szczypiński

 

10.

10/GA/11

Program nauczania "Świat biologii"

dla gimnazjum - biologia

Małgorzata

Liśkiewicz

 

11.

11/GA/11

Program nauczania fizyki w gimnazjum

Roman

Grzybowski

 

12.

12/GA/11

Program nauczania muzyki w klasach I - III

gimnazjum

 

Katarzyna

Serwańska

 

 

13.

13/GA/11

Program nauczania plastyki w klasach I -III

gimnazjum

Lila

Wyszkowska

 

14.

14/GA/11

Program wychowania fizycznego dla gimnazjum "Ruch-zdrowie dla każdego"

 

 

Zbigniew

Żołyński

 

 

15.

15/GA/11

Program nauczania dla klas I - III gimnazjum - wychowanie do życia 

w rodzinie

Teresa Król,

Krystyna

Maślak,

Grażyna

Węglarczyk

DKW-4014-

253/99

16.

16/GA/11

Program nauczania przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa -gimnazjum

 

Mieczysław

Borowiecki

 

17.

17/GA/11

Program nauczania przedmiotu zajęcia techniczne - gimnazjum

Urszula

Białka

 

 

 

 

klasa II-III (uczniowie z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym i znacznym)

 

l.p.

  nr w

zestawie

nazwa programu

-przedmiot

autor

  numer

programu

1.

1/G/10

Program nauczania religii rzymsko -katolickiej na

III etap edukacyjny dla uczniów z upośledzeniem

umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym- "Bóg uświęca mnie"

 

Aleksandra

Kielar

GN-5i-07/5

2.

2/G/10

Program wychowania i nauczania dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym - funkcjonowanie w środowisku, plastyka, muzyka, technika, wychowanie fizyczne zawierający treści

nauczania i wychowania z Podstawy

programowej kształcenia ogólnego dla uczniów

z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym w szkołach podstawowych i gimnazjach

Lidia Klaro-Celej

DOW-

4014-S

2/97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZKOŁA SPECJALNA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

 

 

l.p.

  nr w

zestawie

nazwa programu

-przedmiot

autor

  numer

programu

1.

1/P/10

Program nauczania religii rzymsko -katolickiej

przeznaczony dla oddziałów przysposabiających

do pracy w zasadniczych szkołach zawodowych

- "Bóg umacnia mnie"

Aleksandra

Kielar

GN-5i-

07/5

2.

2/P/10

Program nauczania i wychowania szkoły specjalnej

przysposabiającej do pracy dla uczniów 

z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi zawierający treści nauczania i wychowania z Podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi - funkcjonowanie osobiste i społeczne, wychowanie

fizyczne, przysposobienie do pracy, zajęcia

kształtujące kreatywność, zajęcia sportowe  

zespół nauczycieli

Anna Kowalska

Monika Wyrembska

Grażyna Czuba

Anna Dyszczak

Dorota Godlewska

Jacek Godlewski

Janusz Goliszek

Iwona lech

RomanMarniak

Jan Mazurkiewicz Stanisław Smich

Anna Tulpan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

KLASA  III

l.p.

nr w

zestawie

Nazwa programu

-przedmiot

autor

Numer

programu

1.

1/ZSZ/10

Program nauczania religii rzymsko-katolickiej w zasadniczych szkołach zawodowych

praca zbiorowa

AZ-5-01/1

2.

2/ZSZ/10

Program nauczania przedmiotów ogólnokształcących w szkołach zasadniczych specjalnych dla młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu lekkim- język polski

Jolanta

Wojciechowska

DOW-4016-S-4/97

3.

3/ZSZ/10

Program nauczania języka rosyjskiego w zasadniczej szkole zawodowej

Grażyna Czuba

 

4.

4/ZSZ/10

Program nauczania przedmiotów ogólnokształcących w szkołach zasadniczych specjalnych dla młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu lekkim- historia i wiedza o społeczeństwie

Marta Słowik

Sobonkiewicz,

Cecylia Stach

DOW-4016-S-4/97

5.

5/ZSZ/10

Przedsiębiorczość dla szkół zasadniczych -

podstawy przedsiębiorczości

Agnieszka Mikina,

Małgorzata Sienna

DKOS-4015-48/02

6.

6/ZSZ/10

Program nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych –

przysposobienie obronne

Zbigniew Smutek

DKW-4015-2/01

7.

7/ZSZ/10

Program nauczania matematyki w zasadniczych szkołach zawodowych

Leokadia Ewa

Wojciechowska

DKOS-4015-190/02

8.

8/ZSZ/10

Program nauczania geografii dla zasadniczej szkoły zawodowej

Jan Mordawski

DKOS-4015-180/02

9.

9/ZSZ/10

Program nauczania technologii informacyjnej w zasadniczej szkole zawodowej

Grażyna,Wojciech

Hermanowscy

DKOS-5002-56/05

10.

10/ZSZ/10

Program nauczania fizyki w zasadniczych szkołach zawodowych

 

DKOS-4015-166/02

11.

11/ZSZ/10

Program nauczania przedmiotów ogólnokształcących w szkołach zasadniczych specjalnych dla  młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu lekkim – wychowanie fizyczne

 

DOW-4016-S-4/97

12.

12/ZSZ/10

Program nauczania dla szkół

 ponadgimnazjalnych - wychowanie do życia w rodzinie

Teresa Król

Maria Ryś

DKW-4015-22/01

13.

13/ZSZ/10

Program nauczania dla zawodu mechanik pojazdów samochodowych-technologia mechaniczna, budowa samochodów, wyposażenie elektryczne samochodów, obsługa i naprawa samochodów, zajęcia praktyczne

Komisja Programowa

dla Zawodów Mechanicznych

3803/SZ/LZ,SP/

MEN/1997.06.09

14.

14/ZSZ/10

Program nauczania mechanik pojazdów samochodowych-podstawy konstrukcji maszyn, pracownia elektrotechniki i elektroniki samochodowej, konstrukcja pojazdów samochodowych, przygotowanie do prowadzenia pojazdów

samochodowych, eksploatacja pojazdów samochodowych, zajęcia praktyczne

Bogdan Chmieliński,

Janusz Górny

Maciej Szyndler

723[04]/ZSZ,SP/

MEN/2007.05.14

 

15.

16/ZSZ/10

Cukiernik-technologie produkcji cukierniczej, technika w produkcji cukierniczej, zajęcia praktyczne

B.Arciszewska,

M.Pruszyńska

J.Smyrska

741[01]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASA I-II

l.p.

Numer w

  zestawie

Nazwa programu

przedmiot

numer programu

autor

1.

1/ZSZ/12

''Odkrywamy na nowo''- program nauczania do

zasadniczej szkoły zawodowej; język polski

A.Adamiak

2.

2/ZSZ/12

Program nauczania języka rosyjskiego w zasadniczej

szkole zawodowej - program własny

Grażyna Czuba

3.

3/ZSZ/12

Program nauczania historii w zasadniczej szkole

zawodowej - program własny

Stanisław Śmich

4.

4/ZSZ/12

Program nauczania wiedzy o społeczeństwie

w zasadniczej szkole zawodowej - program własny

Stanisław Śmich

5.

5/ZSZ/12

Program nauczania podstaw przedsiębiorczości

w zasadniczej szkole zawodowej - program własny

Stanisław Śmich

6.

6/ZSZ/12

''Oblicza geografii'' - program nauczania geografii

dla szkół  ponadgimnazjanych

Ewa Tuz

7.

7/ZSZ/12

''Odkrywamy na nowo'' - program nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych; biologia

B. Jakubik

R. Szymańska

8.

8/ZSZ/12

''Ciekawi świata'' - program nauczania chemii w zasadniczej szkole zawodowej

M.Szczepaniak

9.

9/ZSZ/12

''Odkryć fizykę''- program nauczania fizyki i astronomii

w zasadniczej szkole zawodowej

447/2012

M. Braun

W.Śliwa

10.

10/ZSZ/12

Program nauczania matematyki do zasadniczej szkoły zawodowej

M. Bryński

K. Szymański

11.

11/ZSZ/12

''Ciekawi świata''- program nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych ; informatyka

Wojciech

Hermanowski

12.

12/ZSZ/12

Program nauczania wychowania fizycznego

w zasadniczej szkole zawodowej - program własny

I.Lech

J.Godlewski

13.

13/ZSZ/12

Program nauczania edukacji dla bezpieczeństwa

w zasadniczej szkole zawodowej - program własny

S.Śmich

14.

14/ZSZ/12

''Z Chrystusem przez świat'' - program nauczania religii

w zasadniczej szkole zawodowej

AZ-5-01/10

15.

15/ZSZ/12

''Wędrując ku dorosłości''-program nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych; wychowanie do życia w rodzinie

DKW-4015

22/01

T.Król

M.Ryś

16.

16/ZSZ/12

Program nauczania zawodu mechanik pojazdów

samochodowych; program własny -    bezpieczeństwo i higiena pracy, podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, język rosyjski zawodowy, kompetencje personalne i społeczne, rysunek zawodowy, technologia mechaniczna, budowa samochodów, wyposażenie elektryczne samochodów, obsługa i naprawa samochodów, przepisy ruchu drogowego, zajęcia praktyczne

R. Marniak

G.Czuba

P.Dziechciarz

J.Goliszek

J.Mazurkiewicz

W.Pajdowski

E.Popiołek

U.Szczepaniak

S.Zielonka

17.

17/ZSZ/12

Program nauczania zawodu kucharz 512001; bezpieczeństwo i higiena pracy, podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, język rosyjski zawodowy, kompetencje personalne i społeczne, technologia gastronomiczna z towaroznawstwem, podstawy żywienia człowieka, wyposażenie techniczne, zajęcia praktyczne

A.Jastrzębska

G.Czuba

W.Pajdowski

K.Pawlos

E.Popiołek

U. Szczepaniak

S.Śmich

18.

18/ZSZ/12

Program nauczania dla zawodu cukiernik 751201

(liniowy zmodyfikowany) bezpieczeństwo i higiena pracy, podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, język rosyjski zawodowy, kompetencje personalne i społeczne, technologie produkcji cukierniczej, technika w produkcji cukierniczej, zajęcia

praktyczne

 A.Jastrębska

G.Czuba

W.Pajdowski

 K. Pawlos

E. Popiołek

U. Szczepaniak

S. Smich

 

 

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo