Dzień Patrona

W dniu 26. Kwietnia 2018 roku obchodziliśmy dzień Patrona naszego Ośrodka Ewy Szelburg – Zarembiny. Młodsi uczniowie szkoły podstawowej oraz klasa przysposabiająca wzięli udział w warsztatach plastycznych.

Warsztaty rozpoczęły się od obejrzenia bajki, której autorką jest nasza patronka Ewa Szelburg – Zarembina pt. „Bajka o gęsim jaju, raku Nieboraku, kogucie Piejaku, kaczce Kwaczce, kocie Mruczku i psie Kruczku”.  Następnie uczniowie przypomnieli, z jakiej okazji się wszyscy zebraliśmy – DNIA PATRONA – EWY SZELBURG – ZAREMBINY, po czym wszyscy uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Ich zadaniem było wykonanie dowolną techniką ilustracji do w/w utworu. Uczniowie wydzierali, wyklejali i malowali. Każdy starał się najlepiej jak potrafi. Wszystkie prace plastyczne zostały wyeksponowane na tablicy, zaś uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Starsze klasy wzięły udział w konkursie na najładniejszą interpretację utworu naszej patronki.  Jury po naradzie wyłoniło  zwycięzcę. Została nim klasa VI – VII B za interpretację utworu: „Koza, która prawdy nie mówiła”. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkami.

To był miły dzień .